2019.09.15.

Legal cardpool up to: Uprising Booster Pack
MWL: Standard MWL 3.4
Format: standard

decklist is not required

Registration starts: 19:00 (local time)
Tournament starts: 19:00 (local time)

Statistics
loading
runner IDs
corp IDs
runner factions
corp factions
loading
runner IDs
corp IDs
runner factions
corp factions
References

Time

There will be two parallel Swiss days on the first weekend, with the top 8 players from each day being seeded against each other in a top 16 double elimination on the Sunday of the following weekend.

Swiss A: 14th September 1pm UTC +1 (BST)
Swiss B: 15th September 1pm UTC -5 (CST)
Top 16 Cut: 22nd September 5pm UTC +1 (BST)

To check timezones in your area we recommend using https://www.worldtimebuddy.com/.

Prizes

The prizes for this event are from the Q3 GNK Kit and are as follows:

Overall Final Placement:

1st: DreamNet Playmat, 1x 419, 1x Jinteki: RP, 3x Nisei MK II
2nd-4th(each): 1x 419, 1x Jinteki: RP, 3x Nisei MK II
5th - 6th(each):1x 419 or 1x Jinteki: RP (player’s choice), and 3x Nisei MK II
7th - 8th(each): 3x Nisei MK II

Sign up: https://forms.gle/p9hmL57RSUttYP4Y6

Matches
loading
Top-cut
Elimination match data is missing.
Swiss rounds
Swiss match data is missing.
Photos - no photos yet

Add photo


max 8MB png or jpg file

Videos - no videos yet


Login via NetrunnerDB to add photos or videos.
Results
Number of players: 16
only swiss rounds, no top cut
concluded by: Blonde Haired Hacker Girl
conflicts: strict

Login via NetrunnerDB to claim spot.

Swiss rounds
rank player corp runner
#1 Rustryder Asa Group: Security Through Vigilance Valencia Estevez: The Angel of Cayambe
#2 analyzechris Pālanā Foods: Sustainable Growth Hayley Kaplan: Universal Scholar
#3 DoomRat The Vault Groenkaaf's Freedom Deck +/- 2 Cards
#4 Longi Armed Modernism Corporate 419
#5 Möbius Striptease Pālanā Foods: Sustainable Growth MaxX: Maximum Punk Rock
#6 Uruz Argus Security: Protection Guaranteed Apex: Invasive Predator
#7 Just_Rob Argus Security: Protection Guaranteed Nathaniel "Gnat" Hall: One-of-a-Kind
#8 mao SSO Industries: Fueling Innovation Freedom Khumalo: Crypto-Anarchist
#9 lukifer Jinteki Biotech: Life Imagined MaxX: Maximum Punk Rock
#10 Kelfecil Near-Earth Hub: Broadcast Center Ele "Smoke" Scovak: Cynosure of the Net
#11 Sokka234 Sportsmetal: Go Big or Go Home Alice Merchant: Clan Agitator
#12 Plural Sportsmetal: Go Big or Go Home Ken "Express" Tenma: Disappeared Clone
#13 HR MirrorMorph: Endless Iteration Ele "Smoke" Scovak: Cynosure of the Net
#14 ajar The Outfit: Family Owned and Operated Hayley Kaplan: Universal Scholar
#15 MojoFlow Weyland Consortium: Building a Better World Valencia Estevez: The Angel of Cayambe
#16 fl0w_kranium Jinteki: Replicating Perfection Gabriel Santiago: Consummate Professional

Registered players (4)