Russia, Moskva
2018.03.10.

Legal cardpool up to: Down the White Nile
MWL: unknown
Format: standard

decklist is mandatory!

Tournament starts: 11:00 (local time)
Store/venue: Хобби-центр Geek Wars на Павелецкой
Address: 5-Y Monetchikovskiy Pereulok, 3 строение 1, Moskva, Russia, 115054
Contact: r-i-d@yandex.ru

Statistics
loading
runner IDs
corp IDs
runner factions
corp factions
loading
runner IDs
corp IDs
runner factions
corp factions
References
event QR code

Join us as we open our competitive season.

The event will be held at 5-Y Monetchikovskiy Pereulok, 3/1 (Moscow, Russia), Hobby-Center "Geek-Wars".

Registration begins at 11:00, first round - at 11:45.

Participation Fee: 600-700 RUB *

Playing five rounds of swiss with Top-4 Cut.

Prize pool: 1-2 Fisk Investment Seminar alt-art cards for participation, "Smokey" cardbox for Top-9, "Smokey" playmat for top-4.
Top-2 gets a set of acrylic virus counters, and the winner walks out with a sweet plaque and a bye for Regionals.

All packs up to and including Down the White Nile are legal, with MWL 2.1 in effect.

Decklists are mandatory.

  • Participation Fee and the number of promos might be adjusted at the event, depending on the total number of players that will show up.
Matches
loading
Top-cut
Elimination match data is missing.
Swiss rounds
Swiss match data is missing.
Photos (8)

Add photo


max 8MB png or jpg file

Videos - no videos yet


Login via NetrunnerDB to add photos or videos.
Results
Number of players: 17
Top cut players: 4
concluded by: Dmitriy Galkin
conflicts: strict

Login via NetrunnerDB to claim spot.

Top cut
rank player corp runner
#1 woland Tourism Agency Back in Business Moscow Trickster (1st Moscow SC, 5-1)
#2 Dmitriy Zoubko Asa Group Edward Kim
#3 Alexander Yartzev Argus Security Kabonesa Wu
#4 Julia Novikova Asa Group Kabonesa Wu

Swiss rounds
rank player corp runner
#1 woland Tourism Agency Back in Business Moscow Trickster (1st Moscow SC, 5-1)
#2 Alexander Yartzev Argus Security Kabonesa Wu
#3 Dmitriy Zoubko Asa Group Edward Kim
#4 Julia Novikova Asa Group Kabonesa Wu
#5 Artem Podkopaev Making News MaxX
#6 Kirill Tomyshev SYNC Sunny Lebeau
#7 aeternii ПЯНИ: 4-1 @ Moscow SC Val (1st at Halmstad SC)
#8 Elena Podrezova NEXT Design MaxX
#9 Egor Shurigyn Making News Ele "Smoke" Scovak
#10 igrekk AgGro Devochka -MWL 2.1
#11 Tatyana Glazova Asa Group Kabonesa Wu
#12 Alexey Pokidyshev Skorpios Defense Systems Rielle "Kit" Peddler
#13 Nikolai Stahmich Pālanā Foods Valencia Estevez
#14 Roman Belogorskiy Titan Transnational Null
#15 Egor Dolzhenko Titan Transnational Los
#16 Anton Smirnov Cerebral Imaging MaxX
#17 Dmitriy Eremin Titan Transnational Ele "Smoke" Scovak

Registered players (3)