United States, IN, Bloomington
2017.01.07.

Facebook event

Legal cardpool up to: Martial Law
MWL: unknown
Format: standard

decklist is mandatory!

Tournament starts: 12:00 (local time)
Address: 223 S Pete Ellis Dr, Bloomington, IN 47408, USA
Contact: seancduncan@gmail.com

Statistics
loading
runner IDs
corp IDs
runner factions
corp factions
loading
runner IDs
corp IDs
runner factions
corp factions
References

Image

2016 Store Championship at The Common Room, Bloomington, IN, USA. Prizes include the standard 2016 Store Championship kit (Regionals bye and trophy for champion, Run Amok mats for top four finishers, Run Amok deckboxes for the top 8; Femme Fatale tokens for top two finishers, and alternate art PAD Campaigns for top 32).

Additional prizes include: two Layla Rei glass click trackers to be raffled off to two finishers ending in 5th place or lower; custom acrylic Tem├╝jin Contract tokens for top 32 finishers; five alternate art ANRPC ID cards to be raffled off to five finishers ending in 5th place or lower; Scorched Earth prize TBD for last place.

Most Wanted List will be in effect, as will all current FAQ/errata. Decklists will be required. Registration starts at noon, with first round pairings and cards on the table at 1pm sharp.

Matches
loading
Top-cut
Elimination match data is missing.
Swiss rounds
Swiss match data is missing.
Photos - no photos yet

Add photo


max 8MB png or jpg file

Videos - no videos yet


Login via NetrunnerDB to add photos or videos.
Results
Number of players: 17
Top cut players: 4

Login via NetrunnerDB to claim spot.

Top cut
rank player corp runner
#1 ZQQLANDER HB ETF: Under Armour (8-1-1); 1st and 2nd at SC Irate Geist (1st Common Room SC)
#2 Henrickson Sean Engineering the Future Kate "Mac" McCaffrey
#3 Udelson Jon Engineering the Future Andromeda
#4 stoppableforce this machine explodes fascists (4th, Common Room Games SC) smol birb palace (4th, Common Room Games SC)

Swiss rounds
rank player corp runner
#1 ZQQLANDER HB ETF: Under Armour (8-1-1); 1st and 2nd at SC Irate Geist (1st Common Room SC)
#2 Henrickson Sean Engineering the Future Kate "Mac" McCaffrey
#3 Udelson Jon Engineering the Future Andromeda
#4 stoppableforce this machine explodes fascists (4th, Common Room Games SC) smol birb palace (4th, Common Room Games SC)
#5 Hiehle Timothy Argus Security Leela Patel
#6 scd spags ig49 dumlbeface
#7 Miller Chris Potential Unleashed Ele "Smoke" Scovak
#8 Meader Craig Engineering the Future Jesminder Sareen
#9 Vanore John Architects of Tomorrow Andromeda
#10 Dawson Scott Because We Built It Laramy Fisk
#11 Hutcheson Devin Near-Earth Hub MaxX
#12 McDaniel Lucas Near-Earth Hub Ele "Smoke" Scovak
#13 Wright Brett Controlling the Message Null
#14 Rogers Zade Near-Earth Hub MaxX
#15 Rogers Brad Engineering the Future Andromeda
#16 Kincaid Scott Engineering the Future Ele "Smoke" Scovak
#17 Sheets Cody Cybernetics Division Andromeda

Registered players (3)