Sweden, Varberg
2017.07.15.

Facebook event

Legal cardpool up to: Free Mars
MWL: unknown
Format: standard

decklist is not required

Tournament starts: 10:00 (local time)
Store/venue: First Player
Address: Birger Svenssons väg 16E, 432 40 Varberg, Sweden

Statistics
loading
runner IDs
corp IDs
runner factions
corp factions
loading
runner IDs
corp IDs
runner factions
corp factions
References

Den 15-16 juli är det dags för Regionals i Android: Netrunner! Vi har fått den stora förmånen att hålla ett Limited Event vilket gör Regionals till ett tvådagarsevenemang i år.

Swissrundorna i huvudturneringen äger rum på lördagen, double elimination samt Limited-eventet "Cache Refresh" spelas på söndagen. När en spelare slås ut ur double elimination kan hen hoppa in i Cache Refresh-turneringen – så ingen risk att stå utanför spel på söndagen!

Mer info kommer löpande – men boka in datumen idag!

Matches
loading
Top-cut
Elimination match data is missing.
Swiss rounds
Swiss match data is missing.
Photos (1)

Add photo


max 8MB png or jpg file

Videos (4)
Varberg regional 2017 top 4, round 1 (41:41)
Harald Nautsch
skewie (runner) - Asger Sloth (corporation)
Varberg regional 2017 top 4, winners final (17:41)
Harald Nautsch
skewie (runner) - Denniz Rachid (corporation)
Varberg regional 2017 top 4, losers final (14:01)
Harald Nautsch
Asger Sloth (runner) - Denniz Rachid (corporation)
Varberg regional 2017 top 4, grand final game 1 (36:27)
Harald Nautsch
skewie (corporation) - Asger Sloth (runner)


Login via NetrunnerDB to add photos or videos.
Results
Number of players: 14
Top cut players: 4

Login via NetrunnerDB to claim spot.

Top cut
rank player corp runner
#1 skewie King of Varberg, 1st Varberg Regionals The Nerve, 1st Varberg Regionals
#2 Asger Sloth SYNC MaxX
#3 Denniz Rachid Pālanā Foods Alice Merchant
#4 David Eriksson AgInfusion Kate "Mac" McCaffrey

Swiss rounds
rank player corp runner
#1 Asger Sloth SYNC MaxX
#2 David Eriksson AgInfusion Kate "Mac" McCaffrey
#3 Denniz Rachid Pālanā Foods Alice Merchant
#4 skewie King of Varberg, 1st Varberg Regionals The Nerve, 1st Varberg Regionals
#5 Siegl SYNC Fiery Info Whizz Siphon
#6 Andreas Svärdman Skorpios Defense Systems Whizzard
#7 Anders Rask AgInfusion Whizzard
#8 Emil Holm AgInfusion MaxX
#9 Fredrik Andersson Architects of Tomorrow Ken "Express" Tenma
#10 Harald Nautsch (hnautsch) Team turtles Lost in Malmö
#11 Volkan Hunerli SYNC Whizzard
#12 Mattias Koivistoinen Building a Better World Noise
#13 Jonathan Strandh Höjer AgInfusion Los
#14 Christofer Linner Titan Transnational Whizzard

Registered players (3)