Finland, Helsinki
2018.07.28.

Facebook event

Legal cardpool up to: Reign and Reverie
MWL: unknown
Format: standard

decklist is mandatory!

Tournament starts: 10:00 (local time)
Contact: kari.lehikoinen@gmail.com

Statistics
loading
runner IDs
corp IDs
runner factions
corp factions
loading
runner IDs
corp IDs
runner factions
corp factions
References

We'll hold our Netrunner Regionals tournament at Ropecon: https://2018.ropecon.fi/eng/

Tournament is free, but you'll have to get a ticket to the convention.

We'll play a bunch of swiss (4-6 rounds), and a small top cut (4 or 8).

Normal tournament rules, swiss etc. Reign&Reverie is allowed, as well as proxies of it; no other proxies.

Prizes
2018 Regional Championship
top 64: Amina alternate art card
top 16: one-credit, three-credit acrylic tokens
top 8: Engolo playmat
top 4: Kabonesa Wu plastic card
champion: Kabonesa Wu trophy + National Championship first-round bye

Additional prizes for this tournament:

Smoke and Fisk Investment Seminar alt-arts for all new faces!

Matches
loading
Top-cut
Elimination match data is missing.
Swiss rounds
Swiss match data is missing.
Photos - no photos yet

Add photo


max 8MB png or jpg file

Videos - no videos yet


Login via NetrunnerDB to add photos or videos.
Results
Number of players: 16
Top cut players: 4
concluded by: MrBrown
conflicts: strict

Login via NetrunnerDB to claim spot.

Top cut
rank player corp runner
#1 Tommi Gagarin Deep Space Valencia Estevez
#2 Roppa Rushy Asa Damage Alice
#3 Krank Argus Security Valencia Estevez
#4 Artturi Potential Unleashed Valencia Estevez

Swiss rounds
rank player corp runner
#1 Tommi Gagarin Deep Space Valencia Estevez
#2 Roppa Rushy Asa Damage Alice
#3 Artturi Potential Unleashed Valencia Estevez
#4 Krank Argus Security Valencia Estevez
#5 Arto Argus Security Armand "Geist" Walker
#6 Simo Asa Group Valencia Estevez
#7 saiteida Controlling the Message Liza Talking Thunder
#8 MrBrown Mti Mwekundu MaxX
#9 AxWill Mushcalibur (9th at Helsinki Regionals)(My first regionals) When Chris Dyer gives you a list.. [Bratislava Regional 1st]
#10 Ethan Skorpios Defense Systems Adam
#11 Ville The Outfit 419
#12 ozzi Skorpios Defense Systems Armand "Geist" Walker
#13 Otto Asa Group Omar Keung
#14 Petteri Architects of Tomorrow Jesminder Sareen
#15 Antti Acme Consulting Omar Keung
#16 Mika Titan Transnational Akiko Nisei

Registered players (6)