United States, CO, Parker
2018.03.03.

Facebook event

Legal cardpool up to: Council of the Crest
Format: standard

decklist is mandatory!

Tournament starts: 10:00 (local time)
Store/venue: Collectormania
Address: 19555 E Parker Square Dr, Parker, CO 80134, USA

Statistics
loading
runner IDs
corp IDs
runner factions
corp factions
loading
runner IDs
corp IDs
runner factions
corp factions
References

facebook_cover_image

Bring a decklist and $10 to play a full day of Netrunner. This is a relaxed tier event but we still wanna make sure everyone knows how we're gonna run it! We are starting at 10am to get there by 9:45 so we can get started by 10am. We will have a cut after a set number of rounds determined by the number of players. We will break for lunch after the cut, so make sure to grab some breakfast.We will be following all the rotation, Most wanted list, and Release restrictions.

Please use the Event Bright Registration to RSVP using the following password: NetrunnerSC2018

Let us know if you have any questions and we hope to see you there!

Matches
loading
Top-cut
Elimination match data is missing.
Swiss rounds
Swiss match data is missing.
Photos (1)

Add photo


max 8MB png or jpg file

Videos - no videos yet


Login via NetrunnerDB to add photos or videos.
Results
Number of players: 13
Top cut players: 4
concluded by: jase2224
conflicts: strict

Login via NetrunnerDB to claim spot.

Top cut
rank player corp runner
#1 Ataraxia Two Towers: 1st DracheNäscht SC Turbo Bird (6-0 SC Winner)
#2 Elliott Hedman Pālanā Foods Hayley Kaplan
#3 jase2224 Investing In Your Urban Meteor Mining Judge - 3rd place SC 1st Place Store Championship Bochum "Lean and Mean" Adam
#4 Josh Pfeil Pālanā Foods Kabonesa Wu

Swiss rounds
rank player corp runner
#1 Elliott Hedman Pālanā Foods Hayley Kaplan
#2 Ataraxia Two Towers: 1st DracheNäscht SC Turbo Bird (6-0 SC Winner)
#3 Ryan Shaffer Azmari EdTech Armand "Geist" Walker
#4 jase2224 Investing In Your Urban Meteor Mining Judge - 3rd place SC 1st Place Store Championship Bochum "Lean and Mean" Adam
#5 Josh Pfeil Pālanā Foods Kabonesa Wu
#6 Aaron Nader Pālanā Foods Hayley Kaplan
#7 Luke Dennis Asa Group MaxX
#8 Spenser Lee Architects of Tomorrow Valencia Estevez
#9 Chris Woodward Controlling the Message Kabonesa Wu
#10 Dafe Hughes Building a Better World Exile
#11 Dan Bremer Spark Agency Armand "Geist" Walker
#12 Scott Sesko Architects of Tomorrow Adam
#13 Matt Dawkins Jinteki Biotech Ayla "Bios" Rahim

Registered players (2)